Kodowanie strony

Kodowanie strony
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Po projekcie przechodzimy do kodowania strony, cięcia, czyli prac nieco bardziej „technicznych”, nie twórczych. Informatycy, programiści firmy pracują nad tym, aby wszystkie założenia, projekt zamieć w kody, dzięki którym serwis będzie działał zgodnie z planem.

Każda strona internetowa potrzebuje również hostingu (miejsca na serwerach dla strony) oraz domeny (adresu, pod którym ludzie będą mieli możliwość ją odnaleźć w sieci). Bez tych dwóch elementów po prostu nie wystartujemy.

Kiedy już skończą się prace nad tworzeniem faktycznym stron, wiele firm uruchamia je najpierw na serwerach testowych, aby po pierwsze informatycy mogli sprawdzić poprawność działania strony, handlowcy, którzy utrzymują kontakt z klientem od początku współpracy oraz oczywiście sam klient. Dobrze, gdy stronę sprawdzi osoba, która nie jest informatykiem, często „laicy” wychwytują błędy, których nie dostrzegają skupieni na technicznych aspektach, specjaliści.

Właściwie, jeżeli wszystko działa, jak powinno, można uruchomić serwis. Najdłużej spośród całego procesu budowania strony, zajmuje najczęściej projektowanie stron www. W związku z tym niezwykle istotny jest dobry przepływ informacji pomiędzy zlecającym a wykonawcą.

About the author