Pokrowce – nieściągalne czy ściągalne?

Pokrowce – nieściągalne czy ściągalne?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pokrowce, których głównym celem jest zabezpieczanie materaców, mają swoje różnorodne odmiany. Bardzo często dzieli się je na produkty ściągalne oraz nieściągalne. Które z nich będą więc lepsze?

Nieściągalne pokrowce antyroztoczowe dość trudno się pielęgnuje. Nie można ich ściągnąć z powierzchni materaca, przez co nie da się ich wyprać czy jakkolwiek wyczyścić. Dobry pokrowiec powinien być wyposażony w dość długi zamek, obejmujący najlepiej jego trzy krawędzie. Ułatwi on ściągnięcie pokrowca i jego ponowne założenie. Warto też zobaczyć, czy wybrany pokrowiec posiada możliwość prania. Zazwyczaj tego typu produkty można czyścić w pralce, choć niektórzy producenci zalecają to robić w temperaturze nieprzekraczającej 60 stopni, w której roztocza są w stanie niestety przeżyć. Zwłaszcza pokrowce antyroztoczowe należy prać w znacznie wyższych temperaturach. To gwarancja zachowania ich higienicznego stanu.

Pokrowce ściągalne zawsze będą więc znacznie lepszym wyborem. I wcale nie kosztują one więcej od produktów nieściągalnych.

About the author